Inapoi la pagina index
Despre Baia Mare
Organizarea primariei
Consiliul Local Municipal
Curierul Primariei
Centru de Informare pentru Cetateni
Sarbatoarea Castanelor
Federatia Municipiilor din Romania
Carte de oaspeti
Noutati
Legaturi

MUNICIPIILE MEMBRE ALE FEDERATIEI MUNICIPIILOR DIN ROMANIA

faceti click pentru detalii:A B C D F G H I L M O P R S T U V Z

Nr.
crt.
Localitatea Primar
1
Alba Iulia
Mircea Hava
2
Aiud
Mihai Josan
3
Alexandria Teodor Nitulescu
4
Arad Valentin Neamt
5
Bacau Dumitru Sechelariu
6
Baia Mare Cristian Anghel
7
Barlad
Gabriel Craus
8
Bistrita
Pavel Popescu
9
Blaj
Simion Alex. Bacila
10
Botosani
Ioan Cojocaru
11
Brad
Aurel Benea
12
Braila Anton Lungu
13
Brasov
Ioan Ghise
14
Bucuresti
Viorel Lis
15
Bucuresti-sect. 1 George Padure
16
Bucuresti-sect. 2
Vladimir Popescu
17
Bucuresti-sect. 3 Sorin Paliga
18
Bucuresti-sect. 4
Marin Lutu
19
Bucuresti-sect. 5
Calin Catalin Chirita
20
Bucuresti-sect. 6 Ion Dinuta
21
Buzau
Constantin Boscodeala
22
Calarasi
Nicolae Dragu
23
Campulung Moldovenesc
Octavian Piticari
24
Campulung Muscel
Sorin Buta
25
Campia Turzii
Gheorghe Giurgiu
26
Campina
Romul Remus Micu
27
Caracal
Gheorghe Anghel
28
Caransebes
Ion Mura
29
Carei
Eugen Covaci
30
Cluj Napoca
Gheorghe Funar
31
Craiova
Vasile Bulucea
32
Constanta
Gheorghe Mihaies
33
Curtea de Arges
Gheorghe Nicut
34
Dej
Gheorghe Man
35
Deva
Mircea Muntean
36
Dorohoi
Vasile Gherasim
37
Dragasani
Ion Neacsu
38
Drobeta Turnu Severin
Dinu Constantin
39
Fagaras
Ovidiu Simen
40
Focsani
Nicolae Latcan
41
Falticeni
Costica Arteni
42
Fetesti
Ion Dumitru
43
Galati
Eugen Durbaca
44
Giurgiu
Lucian Iliescu
45
Hunedoara
Remus Maris
46
Husi
Ioan Costin
47
Iasi
Constantin Simirad
48
Lugoj
Marius Martinescu
49
Mangalia
Zamfir Iorgus
50
Medgidia
Mircea Pintilie
51
Medias
Dionisie Bucur
52
Miercurea Ciuc
Csedo Istvan
53
Odorheiu Secuiesc
Szasz Jeno
54
Oltenita
Sima Rodin
55
Onesti
Emil Lemnaru
56
Oradea
Mihai Sturza
57
Orastie
Iosif Blaga
58
Pascani
Neculai Ratai
59
Petrosani
Carol Schreter
60
Piatra Neamt
Ion Rotaru
61
Pitesti
Tudor Pendiuc
62
Ploiesti
Victor Toma
63
Radauti
Mihai Frunza
64
Ramnicu Sarat
Constantin Ghinioiu
65
Ramnicu Valcea
Sorin Zamfirescu
66
Reghin
Traian Marian
67
Resita
Mircea Popa
68
Roman
Ioan Vlad
69
Rosiori de Vede
Ovidiu Eugen Vlad
70
Satu Mare
Horia Anderco
71
Sfantu Gheorghe
Almos Albert
72
Sibiu
Dan Condurat
73
Sighetu Marmatiei
Ioan Bledea
74
Sighisoara
Constantin Stefanescu
75
Slatina
Gheorghe Paunescu
76
Slobozia
Ioan Pinter
77
Suceava
Constantin Sofronie
78
Targoviste
Teodor Bate
79
Targu Jiu
Petre Nanu
80
Targu Mures
Fodor Imre
81
Tarnaveni
Alexandru Deac
82
Tecuci
Gheorghe Lazar
83
Timisoara
Gheorghe Ciuhandu
84
Tulcea
Nicolae Mihai
85
Turda
Virgil Blatiu
86
Turnu Magurele
Nicolae Mohanu
87
Urziceni
Virgil Datcu
88
Vaslui
Victor Cristea
89
Zalau
Petre Durcau

| Index | Baia Mare | Primarie | Consiliul Local | Curierul Primariei | CIC |
| Sarbatoarea Castanelor | Federatia municipiilor | Guestbook | Noutati | Linkuri |